SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ

W piątek 19 maja gościem Biblioteki Publicznej była Małgorzata Strękowska-Zaremba, pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W dniu tym, pisarka przeprowadziła dwa spotkania autorskie. W pierwszym, które odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Wyszynach udział wzięli uczniowie z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. Podczas tego spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, skąd bierze pomysły i przybliżyła uczniom bohatera serii zabawnych przygód – Filipka Zaskrońca. Filipek to istny wulkan energii, a jego głowa to prawdziwa skarbnica niepoprawnych (zdaniem dorosłych) pomysłów. Czytała również zabawne fragmenty ze swoich książek, zadawała zagadki oraz razem z uczestnikami „rapowała” piosenki książkowych bohaterów. Potem nastąpiła zabawa ruchowa , która polegała na naśladowaniu poleceń zawartych w tekście książki. Na drugie spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu przybyli uczniowie czterech klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Autorka ma w swym dorobku także książki o ważnych dla Polski postaciach, takich jak Jan III Sobieski, Witold Pilecki czy Józef Piłsudski. Właśnie ta ostatnia postać była głównym bohaterem spotkania. Pisarka na początku przeczytała kilka fragmentów książki, opowiedziała o przebiegu pracy nad książką i sposobie gromadzenia materiałów. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie pogłębili swoją wiedzę o życiu Marszałka na podstawie prezentowanych fotografii, ze szczególnym zwróceniem uwagi przez autorkę na sensacyjne wydarzenia i ciekawostki rodzinne Piłsudskiego.

Spotkania przebiegły w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze. Pani Małgorzata oczarowała młodą publiczność swoja osobowością i poczuciem humoru. Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli zakupić książkę autorstwa pani Małgorzaty oraz otrzymać autograf.