LISKI W BIBLIOTECE

Dnia 16 maja 2023 r. bibliotekę odwiedziła grupa „Liski” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki oraz poznanie zasad korzystania z książek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, jak należy szanować książki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych książkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajki „Żabi król” braci Grimm, natomiast wiersz „Kaczka-dziwaczka” Jana Brzechwy recytowali sami. Dziękujemy za miłe odwiedziny.