SPOTKANIE Z PRZEMYSŁAWEM WECHTEROWICZEM

10 maja gościem budzyńskiej Biblioteki był pisarz Przemysław Wechterowicz. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy w dniach 8-15 maja. Tegoroczna XX edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA. Biblioteka bowiem jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie.

Na spotkanie z pisarzem zaproszone zostały dzieci starsze z Przedszkola Samorządowego im. ”Misia Uszatka”. Przemysław Wechterowicz jest autorem blisko pięćdziesięciu książek dla dzieci, m.in.: „Gdzie jesteś, Mamo?”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”.,„Gwiazdka z nieba”. Jego książki przetłumaczone zostały na ponad dwadzieścia języków obcych. Za swoją twórczość otrzymał wiele wyróżnień i prestiżowych nagród. Za książkę „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. W trakcie spotkania pisarz opowiadał o bohaterach swoich książek, zadawał zagadki i angażował dzieci do wspólnej zabawy. Zobrazował przy użyciu plansz z rysunkami, jak wygląda jego dzień codzienny i zdradził kilka ciekawostek z życia prywatnego. Całemu spotkaniu towarzyszył ciągły śmiech i świetna zabawa. To wydarzenie dzieci z pewnością zapamiętają na dłużej, a książki autora będą czytane z ogromną przyjemnością.