POWIATOWY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

W poniedziałek 8 maja w sali bankietowej Platinum w Budzyniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, na które przybyły władze samorządowe ze starostą Mirosławem Juraszkiem, wicestarostą Mariuszem Witczukiem, burmistrzem Marcinem Sokołowskim, burmistrzem Januszem Piechockim i oczywiście dyrektorzy bibliotek i bibliotekarze z powiatu chodzieskiego.

Na wstępie wszystkich powitała dyrektor Biblioteki Publicznej w Budzyniu Maria Ganclerz, składając życzenia bibliotekarzom z całego powiatu, po których wzniesiono okolicznościowy toast. Dyrektor Maria Ganclerz przedstawiła historię budzyńskiej biblioteki i jej bieżącą działalność. Po tym wystąpieniu przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej w Budzyniu Mariusz Ajchsztet wręczył dyrektorkom bibliotek kwiaty. Następnie życzenia i kwiaty przekazali starosta Mirosław Juraszek wraz z wicestarostą Mariuszem Witczukiem, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu Marek Bocheński wraz z burmistrzem Marcinem Sokołowskim. Po części oficjalnej wystąpił z fantastycznym programem iluzjonista Piotr Szumny i znany w całej okolicy wokalista Jakub Herfort. Dla wszystkich był to bardzo miły dzień.