WIZYTA MAŁEGO ODKRYWCY

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku Biblioteka Publiczna w Budzyniu gościła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca”. Okazją do wizyty był obchodzony w niedzielę 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku. Od 2001 roku UNESCO wybiera jedno miasto, które otrzymuje tytuł Światowej Stolicy Książki. Aby otrzymać to wyróżnienie należy przygotować najlepszy program promujący czytelnictwo. Pierwszym miastem, które otrzymało ten tytuł był Madryt. W 2016 roku zaszczyt ten przypadł Polsce, a wybranym miastem został Wrocław. W tym roku Światową Stolicą Książki została mianowana Akra - stolica Ghany.

W trakcie spotkania przedszkolaki zostały zapoznane z biblioteką i jej zbiorami, a szczególnie z książkami z "kącika dziecięcego". Poznały zasady panujące w bibliotece i dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem. Dzieci z ciekawością oglądały książki dla nich przeznaczone. Z uwagą słuchały czytanej bajki i bezbłędnie rozwiązywały zagadki na temat znajomości książkowych bohaterów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone wraz ze swoimi rodzicami do indywidualnych odwiedzin w bibliotece w celu założenia karty Małego Czytelnika i samodzielnego wypożyczenia książek.