SŁONECZKA W BIBLIOTECE

19 kwietnia Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziła grupa „Słoneczka” z Przedszkola Samorządowego im. „Misia Uszatka". Celem wizyty było zapoznanie dzieci biblioteką. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści o roli biblioteki, jej zbiorach oraz zasadach wypożyczania książek. Z dużym zainteresowaniem oglądały książki z kącika dziecięcego poszukując w nich numerów inwentarzowych, pieczątek i kodów kreskowych. Była też mowa o powstawaniu książek, roli zakładek i zachowaniu się w bibliotece. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały czytanej im bajki. Dla wielu przedszkolaków nie była to pierwsza wizyta w bibliotece. Niektóre posiadają już swoje konto czytelnicze i wypożyczają książki na „Kartę Małego Czytelnika”. Karta ta umożliwia im zbieranie naklejek a za skompletowanie dziesięciu otrzymanie imiennego dyplomu i nagrody-niespodzianki. Wizytę zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.