SPOTKANIE Z MONIKĄ ROSCĄ

Biblioteka Publiczna była współorganizatorem spotkania, które odbyło się 25 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Gościem spotkania była pani Monika Rosca – utalentowana pianistka i aktorka dziecięca. W wieku 12 lat otrzymała rolę Nel w pierwszej ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.

Spotkanie miało charakter wywiadu. Rozmowa dotyczyła dzieciństwa i młodości pianistki, upodobań muzycznych i literackich, filmowej przygody w Afryce oraz kariery muzycznej i akademickiej, z którą związała swoje życie zawodowe. Na zakończenie spotkania pani Monika Rosca dokonała pamiątkowego wpisu w kronice szkoły oraz w trzech egzemplarzach "W pustyni i w puszczy". Są to szczególne woluminy, ponieważ jeden pozostanie w zbiorach szkoły, drugi trafił do Biblioteki Publicznej, a trzeci będzie przeznaczony na licytację podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.