SPOTKANIE Z ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL

W srodę, 8 czerwca Biblioteka Publiczna w Budzyniu zorganizowała dwa spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. W Budzyniu pisarka spotkała się z uczniami klas II, natomiast w Wyszynach z uczniami klas IV, V i VI. Pani Roksana jest znakomitą autorką książek dla dzieci, scenarzystką, autorką sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników, laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książki autorki zostały również wpisane na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” oraz na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę Białych Kruków.

Podczas spotkań pisarka opowiedziała uczniom skąd się biorą książki i jak długą drogę musi pokonać wymyślona przez autora historia, zanim trafi w nasze ręce w księgarni czy w bibliotece. Mówiła też o najpopularniejszej bohaterce swoich książek, o wesołej ryjówce Florce, która tworząc swój pamiętnik opowiada czytelnikowi o tym co spotyka ją na co dzień. Na jej przykładzie dowiedzieliśmy się co daje zapisywanie i rysowanie swoich wspomnień, w czym pomaga, czego uczy i jak stworzyć własną książkę. Część spotkania pisarka poświęciła emocjom, przede wszystkim tym trudnym. Mówiła, jak sobie radzić ze złością, smutkiem, zazdrością i żalem oraz jak nie poddawać się lękom i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem pisarki.