SPOTKANIE Z MONIKĄ SAWICKĄ

24 maja Biblioteka Publiczna w Budzyniu gościła Monikę Sawicką-Kacprzak - znaną i lubianą pisarkę i dziennikarkę TV z Łodzi. Pisarka pisze przede wszystkim powieści obyczajowe dla dorosłych i młodzieży, w których opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka – miłości i przyjaźni, ale także o ludzkich słabościach i codziennych problemach. W swoim dorobku literackim ma kilkanaście książek, z których warto wymienić bestsellery, takie jak: "Kruchość porcelany", "Mimo wszystko", "Serwantka" oraz "Dobrze, że jesteś". Dla najmłodszych czytelników stworzyła cykl książeczek o przygodach psa Kajtusia.

Kajtusiowe przygody” były tematem przewodnim spotkania, które odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu Mały Odkrywca i spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury, na które zaproszeni zostali uczniowie z klas drugich Szkoły Podstawowej. Autorka opowiedziała dzieciom prawdziwą historię psa Kajtka, głównego bohatera książek: "O Kajtku szczęściarzu", "Zakochany Kajtek", "Kajtuś rusza w świat" i "Kajtuś patriota". W sposób nietuzinkowy i fascynujący przybliżyła najmłodszym także zasady opieki nad zwierzętami, a szczególnie nad pieskami. Zapoznała również uczestników spotkania z elementami dotyczącymi zawodu pisarza i historią tworzenia książki. Opowieściom tym towarzyszyła autorska prezentacja multimedialna. Spotkania minęły w bardzo miłej i wesołej atmosferze, a chętni mogli nabyć książkę z autografem.