SPOTKANIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

W piątek, 6 maja gościem Biblioteki Publicznej była Eliza Piotrowska - polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego i krytyk sztuki. W pierwszym spotkaniu z pisarką, które odbyło się w Domu Kultury w Wyszynach udział wzięły dzieci z Przedszkola im. Koziołka Matołka. Na drugie spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury przybyli uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej i 6-latkowie z Przedszkola im. Misia Uszatka.

Podczas spotkań pani Eliza opowiedziała dzieciom o sobie i swojej twórczości. Jej dorobek pisarski liczy prawie 200 książek. Najmłodszym najbardziej znana jest z serii książek o przygodach Cioci Jadzi i serii o perypetiach myszki Tupcio Chrupcio. Pisarka zdradziła dzieciom tajemnicę, że Ciocia Jadzia i jej bratanica istnieją w rzeczywistości. Opowiedziała także wiele ciekawostek ze swoich podróży po cały świecie. Urodziła się bowiem w Polsce, później przez 10 lat mieszkała we Włoszech, a teraz w słonecznej Brazylii.

Spotkania w Panią Elizą od początku były bardzo żywiołowe i pełne emocji. Dzieci zadawały pisarce dużo ciekawych pytań, a na koniec chętni mogli nabyć ulubioną książkę i uzyskać w niej dedykację z autografem.