O SMOKU WAWELSKIM

26 kwietnia 2022 r. gościem Biblioteki Publicznej w Budzyniu był Artur Gotz - wokalista, aktor teatralny i  filmowy, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor tekstów i muzyki, reżyser koncertów i słuchowisk. Na scenie występuje od 11 roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z teatrem The Imagination w Londynie. Po studiach nawiązał współpracę z wieloma teatrami Warszawy i Łodzi. Jako wokalista debiutował w 2006 roku w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Artysta zagrał ponad 600 solowych recitali w całej Polsce, a także w wielu krajach całego świata.

Artur Gotz zaprezentował uczniom klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich spektakl teatralny ,,O smoku wawelskim". Spektakl według scenariusza i w reżyserii artysty, jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Aktor wystąpił z tym spektaklem ponad 130 razy w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, na Cyprze oraz w USA i Australii.

Dzieci z zachwytem obejrzały przedstawienie, które dostarczyło im wielu wrażeń i radości. Genialna gra aktorska, dynamiczna akcja przeplatana piosenkami, rekwizyty i efekty specjalne sprawiły, że jednym słowem było to super przedstawienie.