ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

W ostatnim tygodniu kwietnia Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły "Słoneczka" z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mały Odkrywca. Okazją do tej wizyty był miniony niedawno Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich czytelników i miłośników książek. Święto to przypada 23 kwietnia i organizowane jest od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej z pomocą praw autorskich. W związku z sukcesem tego święta, od 2001 roku stworzony został tytuł Światowej Stolicy Książki, który co roku otrzymuje inne miasto na świecie. Jako pierwsze miasto tytuł ten otrzymał Madryt, a w 2016 roku Wrocław.

Przedszkolaki podczas spotkania zapoznani zostali z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki i jej zbiorami. Opowieści o bibliotece przeplatane były czytaniem wierszy i bajek oraz rozmowami o książkach. Wizyta dzieci zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.