"GZUBY" W BIBLIOTECE

We wtorkowe przedpołudnie, 5 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu przyjechały dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Gzuba" z Józefowic. Wycieczka przedszkolaków rozpoczęła się od wizyty w bibliotece. Tam dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się zbiorom bibliotecznym, a szczególnie książkom przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Poznały zasady funkcjonowania biblioteki i wypożyczania książek. Dowiedziały się o minionym niedawno, bo 2 kwietnia Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. Wysłuchały z uwagą przeczytanej bajki i kilku wierszyków. Podczas spotkania dzieci także rozwiązywały bajkowe zagadki, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach książkowych, recytowały wierszyki i zadawały wiele pytań. Chętnie mówiły, kto im w domu czyta bajeczki i pochwaliły się wiedzą na temat poszanowania książek. Drugim punktem wycieczki było kino Mewa”, a w nim film, no i oczywiście popcorn. Dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu i radości.