"SÓWKI" W BIBLIOTECE

W środę, 30 marca Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły „Sówki” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. Dzieci zostały zapoznane z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki i jej zbiorami, głównie z księgozbiorem przeznaczonym dla nich. Z ciekawością oglądały książeczki z „kącika dziecięcego”, poszukując przy tym stempli bibliotecznych. W skupieniu wysłuchały czytanej bajki „Kicia Kocia w bibliotece” i wiersza „Prośby książki”. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek i bezbłędnie rozwiązywały zagadki dotyczące popularnych bajek. Dla pań bibliotekarek wspólnie zaśpiewały piosenkę, a na zakończenie wręczyły piękne laurki.

Przypominamy Rodzicom, że każde dziecko w wieku do 6 lat może w bibliotece odebrać imienną kartę do zbierania naklejek. Po jej zapełnieniu „Mały Czytelnik” otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę niespodziankę.