DZIEŃ KOBIET

W niedzielę, 6 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się niezwykły koncert. Z jednej strony z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet był on ukłonem w kierunku piękniejszej części naszej społeczności, z drugiej zaś okazją do zamanifestowania naszej solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą. Jako pierwsi na deskach sali koncertowej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Budzyniu: Stanisław Gapiński, Wiktor Michałek, Miłosz Gaudyn, Cezary Kaczmarek i Oskar Zawadzki, którzy wyrecytowali wiersz poświęcony kobietom. Po nich na estradzie pojawiła się 4-letnia Wiki Paszkiewicz śpiewając „Promyk słońca”. Następnie wystąpili soliści z GOK: Wiktoria Bugnacka, Kamila Górna, Laura Mandelt i Mikołaj Niedbalski oraz zespoły śpiewacze: „Cantable” i „Złoty Liść”, a także  folklorystyczny „Tolija”. Tym razem młodzi artyści z zespołu "Tolija" zaprezentowali wiązankę tańców z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Solistka zespołu „Cantable” Mirosława Chernetska zaśpiewała solo niezwykle wzruszającą piosenkę w języku ukraińskim. W dalszej części wystąpił zespół „Bayan Brother, który w widowiskowy sposób zaprezentował znane przeboje zaaranżowane na dwa akordeony. Na zakończenie koncertu zespół „Krawiec Band” wykonał największe hity Krzysztofa Krawczyka. Po uroczystości uczestnicy mogli obejrzeć zamieszczoną w holu wystawę zdjęć „Kobiety Świata”.