ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI

W hołdzie dla Ojca Świętego Jana Pawła II, Maria Ganclerz - dyrektor Biblioteki Publicznej wraz z Krystyną Kempką - bibliotekarką z Biblioteki Szkolnej przygotowały inscenizację pt. „Święci uśmiechnięci”. W piątek, 3 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budzyniu miała miejsce trzecia odsłona tej uroczystości. Łącznie inscenizację obejrzało ponad 250 uczniów wraz z nauczycielami i wielu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: pan Zenon Nowicki - przewodniczący Rady Miasta i Gminy Budzyń, ks. Marek Piosik – proboszcz Budzyńskiej Parafii, pan Dariusz Dudziak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, pani Małgorzata Słowińska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej, pani Iwona Repczyńska – dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, pani Monika Łukaszewska – dyrektor Banku Spółdzielczego oraz pani Barbara Ksycka – radna Powiatu Chodzieskiego.

Inscenizacja składała się z montażu tekstów o Janie Pawle II, od historii małego Lolka, który lubił żarty i chętnie grał w piłkę, poprzez jego młodość, duszpasterstwo, aż po papiestwo. W rolach opowiadających o życiu tego Wielkiego Polaka wystąpili uczniowie z klasy III A, których przygotowała pani Justyna Barczak, a mianowicie: Aleksandra Walińska, Weronika Żwirblis, Anna Nochowicz, Zofia Jaskulska, Katarzyna Pierzkała, Stanisław Gapiński, Ksawery Ochnicki i Marcel Rychlik. Utwory mówione przeplatane były prezentacją multimedialną zawierającą archiwalne zdjęcia, piosenki związane z tekstem i fragmenty autentycznych wypowiedzi Ojca Świętego.