"JEŻYKI" W BIBLIOTECE

W środę 6 października Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziła grupa „Jeżyków” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. Dzieci przyszły ze swoją nową nauczycielką panią Małgorzatą Szulc i panią Iwoną Otto. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznane zostały z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki. Poznały zbiory w niej gromadzone, głównie książki przeznaczone dla najmłodszych. Z wielkim zaciekawieniem oglądały książeczki, poszukując w nich pieczątek bibliotecznych i kodów kreskowych. Wysłuchały fragmentów dwóch bajek i aktywnie uczestniczyły w mini konkursie ze znajomości bohaterów bajkowych. Jak się okazało większość 4-latków już posiada w naszej bibliotece kartę czytelniczą i regularnie przychodzi z rodzicami po nowe książki. Mamy nadzieję, że po tej wizycie cała grupa „Jeżyków” będzie małymi czytelnikami naszej biblioteki.