WIANKI WIELKANOCNE

W Bibliotece Publicznej w Budzyniu odbyły się kolejne warsztaty twórcze. Tym razem z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tematem były "Wianki wielkanocne". Do udziału w warsztatach dyrektor biblioteki zaprosiła uczniów klasy I A ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich.

Podstawą wianka było słomiane koło, które pod okiem instruktorek z „Kreatywnej Planety” zmieniało etapami swój wygląd. Każdy według własnego pomysłu zdobił wianek mchem, kwiatami, piórkami, jajeczkami, wstążeczkami i innymi ozdobami. Wszyscy uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią panią Ireną Jankowską pracowali z zapałem czego efektem były piękne florystyczne dzieła. Z pewnością w domach uczestników zajęć przyozdobią one drzwi lub stół Wielkanocny. Podczas warsztatów panowała wesoła, iście świąteczna atmosfera.