WARSZTATY TWÓRCZE

W środę 24 lutego 2021 roku w Bibliotece Publicznej w Budzyniu odbyły się warsztaty twórcze, w których udział wzięli uczniowie klasy I C wraz z wychowawczynią Joanną Wróblewską. Warsztaty prowadzone były przez panie z "Kreatywnej Planety" z Inowrocławia. Uczniowie poznali technikę tworzenia świec żelowych od podstaw. Dzieci przy użyciu kolorowego piasku i różnych ozdób własnoręcznie układały w szklanych pojemnikach ciekawe kompozycje. Etapem końcowym produkcji świec było zalewanie rozpuszczonym żelem. Po zastygnięciu zostały one  pięknie zapakowane, co dało dzieciom możliwość sprezentowania świecy bliskiej osobie. Zajęcia te sprawiły wszystkim ogromną frajdę i pozwoliły wykazać się kreatywnością. Na koniec spotkania dzieci z ciekawością i dużym zainteresowaniem oglądały wystawę książek o tworzeniu ozdób i dekoracji z różnych materiałów. Po pamiątkowym zdjęciu, dumne i uśmiechnięte wraz ze swoimi dziełami opuszczały mury biblioteki.