SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

11 grudnia 2019 roku gościem Biblioteki Publicznej był Robert Gondek – znany podróżnik i fotograf przyrody. W spotkaniu, które odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Wyszynach uczestniczyli uczniowie z wielu klas Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. Tematem multimedialnego spotkania była Afryka – ogromy, tajemniczy i ciekawy kontynent. Pan Robert – doświadczony globtroter – zaprezentował piękne autorskie zdjęcia, ukazujące unikatowe afrykański przestrzenie widziane z lądu, wody i powietrza. Podzielił się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z licznych podróży do egzotycznych krajów. Piękne filmy i fantastyczna afrykańska muzyka stały się tłem do opowieści o zróżnicowanych krajobrazowo i kulturalnie rzadko odwiedzanych krajach Afryki. Podróżnik z wielką pasją mówił o prowadzonym przez siebie projekcie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Dowiedzieliśmy się, że tej pory odwiedził 20 z 56 państw w Afryce, a wspomnienia i dokumentację z tych podróży zamieścił w pięknie wydanym albumie. Młoda widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała ciekawostek o gorylach w Rwandzie, tamburyniarzach w Burundi, tanzańskich parkach narodowych pełnych dzikich zwierząt, masajskich wioskach, wodospadach Murchisona, czy jeziorze Malawi. Spotkanie z Robertem Gondkiem zachwyciło wszystkich uczestników. Było okazją do przeżycia ciekawej przygody, poznania interesujących ludzi i ich zwyczajów, niesamowitych i groźnych zwierząt oraz nieznanych stron świata.