ODWIEDZINY WIEWIÓREK

W dniu 10 grudnia w ramach projektu „Z książką na start” Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa „Wiewiórek” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Budzyniu. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki.

Podczas spotkania przedszkolaki zostały zapoznane z biblioteką i jej zbiorami. Poznały pojęcia związane z książką i czytelnikiem. Dowiedziały się, jak ułożone są książki w bibliotece i jak należy o nie dbać. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanej bajki pt. ”Kicia Kocia w bibliotece” autorstwa Anity Głowińskiej. Wychowawczyni grupy pani Wioletta Magdzińska zadbała, aby wszystkie „Wiewiórki” zostały czytelnikami naszej biblioteki. Za przystąpienie do projektu przedszkolaki otrzymały Kartę Małego Czytelnika oraz książkę w prezencie. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma jedną naklejkę. A po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze. Wizyta sprawiła wszystkim ogromną radość. Przedszkolaki pełne wrażeń i nowych doświadczeń, z uśmiechem na twarzy żegnały bibliotekę.