MALI ODKRYWCY W BIBLIOTECE

Odwiedziny przedszkolaków w bibliotece zawsze należą do spotkań wyjątkowych i przynoszą wiele radości zarówno bibliotekarzom, jak i dzieciom. Tak było i tym razem, gdy w miniony wtorek 3 grudnia do Biblioteki Publicznej zawitały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca”. Dla większości dzieci nie była to pierwsza wizyta w bibliotece, bowiem dzięki współpracy z dyrektor przedszkola panią Sylwią Głowacką prawie wszystkie przedszkolaki są już „prawdziwymi czytelnikami” naszej biblioteki i posiadają swoje konta czytelnicze. Spotkanie rozpoczęło się od "opowieści o pięknej i magicznej krainie pełnej książek”. Opowiedziano dzieciom jakie zasady obowiązują w bibliotece, jakie książki w niej na nich czekają i jak należy je chronić przed zniszczeniem. Po krótkiej, lecz bardzo ożywionej dyskusji dzieci z bibliotekarką, przyszła pora na głośne czytanie. Z wielką uwagą i w ogromnym skupieniu przedszkolaki wysłuchały legendy „O Piaście Kołodzieju”. Na koniec przypomniano dzieciom, jak uzyskać dyplom „Małego Czytelnika”, gdyż wszystkie obecne na spotkaniu przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Młodzi czytelnicy odebrali już swoje wyprawki czytelnicze – książkę „Pierwsze czytanki dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika i rozpoczęli zbieranie naklejek. Miło nam poinformować, że z przedszkola „Mały Odkrywca”, jako pierwsza uzbierała dziesięć naklejek i swój imienny dyplom oraz nagrodę-niespodziankę odebrała już Lena Romanowska. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i pełnej uśmiechów atmosferze.