Dzień Pluszowego Misia

Co roku 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Z tej okazji grupa „Sówek” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka odwiedziła naszą bibliotekę wraz ze swoimi pluszakami. Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone już od wielu lat na całym świecie. I nic w tym dziwnego, bo to zazwyczaj pluszowy miś jest pierwszą, ulubioną zabawką każdego dziecka, a także bohaterem wielu książek i filmów dla najmłodszych.

Podczas spotkania dzieci poznały misie mieszkające w bibliotece : polskiego, roztropnego z klapniętym uszkiem Misia Uszatka, niebieskiego, bohatera Słonecznej Krainy Misia Fantazy, angielskiego w niebieskim płaszczyku Misia Paddingtona, żółtego i grubiutkiego, chętnego na małe co-nie-co Kubusia Puchatka, australijskiego, wiszącego prawie cały dzień na gałęzi eukaliptusa Misia Koalę i słodkiego, chińskiego biało-czarnego, zamieszkującego lasy bambusowe Misia Pandę. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat różnych misiów i chętnie też opowiadały swoich pluszowych maskotkach. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o misiu Bodo, który dopóki nie został czytelnikiem biblioteki ciągle się nudził. Przedszkolaki z grupy „Sówek” z pewnością nie będą się nudziły, gdyż wszystkie posiadają już karty biblioteczne. Wizyta przebiegła w bardzo miłej, serdecznej atmosferze i zakończyła się wspólnym zdjęciem.