SPOTKANIE Z PISARZEM

19 listopada Biblioteka Publiczna w Budzyniu po raz kolejny gościła Romana Pankiewicza – pisarza i podróżnika z Krakowa, autora książek dla dzieci i dorosłych. Tym razem pan Roman przyjechał, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Pierwsze spotkanie odbyło się w przedszkolu im. Koziołka Matołka w Wyszynach, a drugie z udziałem dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. Pisarz zaprezentował przedszkolakom swoją serię książeczek „5 ważnych zawodów”. Wcielając się w rolę bohaterów swoich książek : żołnierza, policjanta, listonosza, strażaka i ratownika medycznego czytał wierszowane historyjki i opowiadał ciekawostki o tych zawodach. Prezentował elementy strojów i ciekawe atrybuty każdego z zawodów. Z dużym poczuciem humoru i talentem aktorskim przedstawił uczestnikom, jaką ważną rolę w społeczeństwie pełnią osoby wykonujące te zawody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dopowiadając rymy do czytanych wierszy i udzielając odpowiedzi na zadawane przez pisarza pytania. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca barwne ilustracje z książek. Po spotkaniu chętni mogli zakupić książeczki z dedykacją pisarza. Wszystkie pozycje z cyklu „5 ważnych zawodów” oraz nowego cyklu „5 zawodów kultury i oświaty”, o którym autor opowie dzieciom podczas następnego spotkania są dostępne do wypożyczenia w naszej bibliotece.