TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu, w dniach od 8-go do 15-go maja obchodzony jest "Tydzień Bibliotek" – ogólnopolski program, mający na celu przede wszystkim upowszechnianie książek i czytelnictwa. Dla naszej biblioteki jest to tydzień obfitujący szczególnie w odwiedziny przedszkolaków. Każde spotkanie z dziećmi w bibliotece ma głównie na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki.

Przedszkolaki, które odwiedziły naszą bibliotekę dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem, poznały zasady wypożyczania książek oraz zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych. Wysłuchały opowieści jak powstaje książka i co się z nią dzieje zanim trafi na półkę do wypożyczalni. W wielkim skupieniu słuchały czytanych bajek i opowiadań. Chętnie rozwiązywały zagadki literackie wykazując się przy tym dobrą znajomością bajek.

Wizyty przedszkolaków zawsze są bardzo sympatyczne i wesołe, a najmłodsi opuszczają bibliotekę z uśmiechem na twarzy. Przedszkolaki pamiętały o obchodzonym 8 maja Dniu Bibliotekarza. Z tej okazji złożyły bibliotekarkom życzenia i piękne własnoręcznie wykonane kwiaty. Bardzo dziękujemy za pamięć i zapraszamy do kolejnych odwiedzin w bibliotece.