DZIEŃ BIBLIOTEKARZA 2019

Każdego roku w maju bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu chodzieskiego wspólnie świętują Dzień Bibliotekarza. W tym roku gospodarzem uroczystości, która odbyła się 8 maja była Biblioteka Publiczna w Budzyniu. W spotkaniu z bibliotekarzami udział wzięli m.in.: wicestarosta chodzieski Julian Hermaszczuk, przewodniczący Rady Gminy Budzyń Zenon Nowicki, zastępca Wójta Gminy Budzyń Piotr Jankowski, przewodniczący Komisji Kultury Mariusz Ajchsztet, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marek Bocheński oraz przewodnicząca Rejonowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Pile Maria Bochan. Na początku uroczystości głos zabrała Maria Ganclerz - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Budzyniu. Powitała przybyłych gości oraz przedstawiła prezentację na temat rozpoczynającego się w Dniu Bibliotekarza Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, podobnie jak plakat, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechniać w świadomości społecznej. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: “#biblioteka”. W dalszej części uroczystości zabrali głos zaproszeni goście, przekazując słowa uznania dla dorobku i osiągnięć bibliotek oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Nie zabrakło także podziękowań za wieloletnią współpracę dla bibliotekarek z bibliotek szkół Gminy Budzyń. Spotkanie uświetnił występ solisty Jakuba Herforta – zwycięzcy IX edycji programu telewizyjnego „Mam talent”.