KLASY PIERWSZE W BIBLIOTECE

W dniu 7 maja 2019 roku Bibliotekę Publiczną odwiedziły wszystkie klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu. Była to wizyta poprzedzająca "Pasowanie na Czytelnika". I choć większość dzieci doskonale zna już naszą bibliotekę, wielu też jest jej czytelnikami, to dopiero teraz pod koniec pierwszej klasy, gdy uczniowie znają już cały alfabet  są w pełni gotowi do samodzielnego czytania. Podczas spotkania przypomniano uczniom zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz przybliżono różne rodzaje książek przeznaczonych dla nich. Wspólnie z dziećmi ustalono sposób zachowania się w bibliotece i jak należy dbać o wypożyczone z niej książki. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Pochwalili się znajomością alfabetu, mówili wiersze, śpiewali piosenki i samodzielnie czytali fragmenty z książek. Zwieńczeniem spotkania było ogłoszenie przez bibliotekę konkursu plastycznego na zakładkę do książki.