PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W minionym tygodniu Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. We wtorek 19 lutego gościliśmy "Sówki", a w środę "Muchomorki" i "Słoneczka". Dla wielu przedszkolaków nie była to pierwsza wizyta w bibliotece, gdyż niektórzy regularnie odwiedzają ją z rodzicami. Na początku spotkania dzieci zapoznane zostały z biblioteką i jej zbiorami. Dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki. Poznały zasady wypożyczania książek i ważniejsze punkty regulaminu. Następnie przedszkolaki wspólnie z bibliotekarką ustaliły zasady poszanowania książek i sposób zachowania się w bibliotece. Podczas głośnego czytania dzieci w skupieniu wysłuchały opowieści o przygodzie znanego zielonego żółwika z książki pt."Franklin w bibliotece". W trakcie spotkania przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki z działu dla najmłodszych. Bezbłędnie rozwiązywały zagadki na temat bajkowych bohaterów wykazując się przy tym dużą wiedzą na temat znajomości bajek i baśni. Dla grupy "Sówek", z której wszystkie dzieci posiadają już swoje karty czytelnicze wizyta w bibliotece zakończyła się wypożyczeniem książki do domu. Dzieci z grupy "Muchomorków" i "Słoneczek" otrzymały samodzielnie opieczętowane zakładki do książek z godzinami otwarcia biblioteki. Przedszkolaki pięknie podziękowały za wizytę i obiecały, że wkrótce ponownie przyjdą do nas.