SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej 5 grudnia gościliśmy w Budzyniu i w Wyszynach podróżnika Piotra Kowalczyka ze Szczecina. Pan Piotr jest z wykształcenia geografem i geologiem, prowadzi wycieczki jako pilot i przewodnik oraz zajmuje się fotografią. Publikuje w magazynach podróżniczych, a także prowadzi serwis Globtroterzy.net. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc nieznanych.

W spotkaniach, które zatytułowane były "Świat obok nas" udział wzięli uczniowie z klas starszych Szkół Podstawowych. Podróżnik przedstawił prezentację na temat Indii - egzotycznego kraju kontrastów, w którym ludzie żyją albo w niewyobrażalnym bogactwie, albo w skrajnej biedzie. Opowiadał także o Afryce - czy nadal Afryka jest dzikim lądem, jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców oraz jaki jest krajobraz jednego z najciekawszych kontynentów. Mówił też o plemionach zamieszkujących te tereny, jak się przystosowały do życia i co robią żeby przetrwać w trudnych warunkach.

Młodzież biorąca udział w spotkaniu oprócz ciekawych informacji na temat fauny i flory, kultury i tradycji, poznała panoramę odwiedzanych miejsc i współczesne atrakcje. Cała prelekcja przeplatana była informacjami na temat zasad taniego i bezpiecznego podróżowania.