SPOTKANIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

W czwartek, 8 listopada Biblioteka Publiczna w Budzyniu gościła panią Elizę Piotrowską - autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci i rodziców. Na pierwsze spotkanie pani Eliza udała się do Przedszkola Samorządowego im.Misia Uszatka, gdzie spotkała się z grupą starszych przedszkolaków. W drugim spotkaniu, które odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury udział wzięli najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich.

Pani Eliza jest z wykształcenia tłumaczem języka włoskiego i historykiem sztuki. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia specjalistyczne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, gdzie przez kilka lat mieszkała. Obecnie mieszka w Brazylii. Bardzo dużo podróżuje, przenosząc swoje doświadczenia i obserwacje do książek. Polskę odwiedza często, by spotkać się z rodziną i czytelnikami. W swoim dorobku pisarskim autorka ma ponad 100 tytułów książek. Za swoje osiągnięcia pisarskie zdobyła szereg literackich nagród, wyróżnień i nominacji.

Podczas spotkań pani Eliza opowiadała dzieciom o sobie, o początkach swojej przygody z pisarstwem oraz o swoich książkach, nie szczędząc przy tym młodym słuchaczom zabawnych, często z życia wziętych historyjek. Zaprezentowała bohaterów stworzonej przez siebie  - przepełnionej humorem, dowcipem i życiową prawdą - serii książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem. Zdradziła, że tak naprawdę ciocia Jadzia to ona, a bratanica istnieje w rzeczywistości. Czytała fragmenty swoich książek, pokazywała ilustracje i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Spotkaniom towarzyszyła miła i wesoła atmosfera. Na zakończenie wielu uczestników skorzystało z możliwości nabycia książki z dedykacją autorki.