"WIEWIÓRKI" W BIBLIOTECE

Budzyńskiej bibliotece przybyło nowych czytelników, a wszystko dzięki przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. We wtorek, 16 października grupa czterolatków po raz kolejny odwiedziła naszą bibliotekę, by w tej niezwykłej krainie pełnej książek rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze. Po przypomnieniu zasad korzystania z biblioteki oraz zasad poszanowania książek, dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt."Żuk" i fragmentu opowiadania o Franklinie, który był wielkim bałaganiarzem. Jednak głównym punktem wizyty było pierwsze samodzielne wypożyczenie książki do domu. Każdy przedszkolak wybrał sobie z "kącika dla najmłodszych" książeczkę, a następnie z pomocą bibliotekarza i przy użyciu czytnika kodów kreskowych sam dokonał zapisu wypożyczonej bajki na swojej karcie bibliotecznej. To, że cała grupa "Wiewiórek" jest szczęśliwymi posiadaczami kart czytelnika, to przede wszystkim zasługa ich wychowawczyni pani Eweliny Tutak. Pamiętajmy jednak, że nawyk czytania należy kształtować w dzieciach od najmłodszych lat, a przedszkole i biblioteka może być w tym procesie nieodłącznym elementem. Zatem teraz czekamy na odwiedziny dzieci z rodzicami.