WAKACYJNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Pod koniec wakacji Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mały Odkrywca". Dla wielu z nich nie była to pierwsza wizyta. Jak się okazało dzieci doskonale znają naszą bibliotekę, a niektóre są już jej czytelnikami. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z ofertą dla najmłodszych, a także podzieliły swoją wiedzą o tym, jak należy dbać o książki. Z dużym zainteresowaniem oglądały książki z kącika dziecięcego poszukując w nich numerów inwentarzowych, pieczątek i kodów kreskowych. Była też mowa o powstawaniu książek, o roli zakładek i o zachowaniu się w bibliotece. Dzieci w wielkim skupieniu i ciszy wysłuchały czytanej im bajki. W prezencie dla najmłodszych czytelników przedszkolaki podarowały bibliotece  dwie bajki ze swoich zbiorów. Wizytę zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.