BUDZYŃ I JEGO POWSTAŃCY

29 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu odbyło się spotkanie promujące książkę pt."Budzyń i jego powstańcy", której autorem jest pani Ewa Kabat. Książka zawiera historie powstańców związanych z Budzyniem, szczegółowo spisane z wykorzystaniem źródeł archiwalnych. Publikacja doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, zaproszeni goście oraz przyjaciele i członkowie rodziny autorki. W części artystycznej piosenki patriotyczne zaśpiewały solistki ze Studia Piosenki GOK : Wiktoria Bugnacka, Wiktoria Gaudyn, Anastazja Ganske, Zofia Geisler, Hanna Kasperczak, Zuzanna Zube. Historię Powstania Wielkopolskiego opowiedziała wierszem Monika Czerwińska. Doniosły nastrój uroczystości dopełniła swoją obecnością młodzież z Budzyńskiej Grupy Rekonstrukcyjnej. Autorka książki otrzymała wiele życzeń i gratulacji, a wszyscy uczestnicy spotkania promocyjny egzemplarz z autografem.