NOC BIBLIOTEK 2018

Biblioteka Publiczna w Budzyniu po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską "Noc Bibliotek". Jest to wieczorno-nocna akcja promująca w niekonwencjonalny sposób czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Hasło tegorocznej IV edycji tej akcji, która odbędzie się 9 czerwca brzmi "RzeczpospoCzyta" i nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

U nas ze względu na "Dni Budzynia" już 25 maja od godz.19-tej do 1-szej w nocy trwała impreza. W wydarzeniu tym wzięła udział dwudziestoosobowa grupa dzieci i osiem osób dorosłych. Bibliotekarze z biblioteki publicznej i szkolnej oraz pracownicy z Gminnego Ośrodka Kultury  połączyli razem swoje siły i przygotowali na ten wieczór mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy od zabaw słowno-ruchowych, rozwiązywania labiryntów, zagadek i quizów. Wspólnie napisaliśmy krótkie, ale za to bardzo śmieszne opowiadanie. Następnie odwiedziły nas panie z "Tytki Pomysłów" i przeprowadziły warsztaty twórcze. Każdy według własnego pomysłu wykonał okolicznościową zakładkę. Potem, dla chwili wytchnienia uczestnicy wspólnie obejrzeli film pt."Niedoparki". Był też czas na "leżakowanie na dywanie" przy głośnym czytaniu opowiadań ze zbioru "Odzyskana niepodległość" i książki "Zaklęcie na W" Michała Rusinka. Dużo śmiechu i radości dostarczyły wszystkim konkursy sportowe. Wieczór zakończyła zabawa pn."Muzyka, taniec i śpiew".

Budzyńska "Noc Bibliotek" minęła w fantastycznej atmosferze. Wspólne zabawy, popcorn, kolacja z pizzą w roli głównej oraz mnóstwo nagród i słodyczy sprawiło, że wszyscy bardzo się zintegrowali i bawili w doskonałych humorach. I pomimo, że było już dawno po północy, nikt nie był zmęczony, nikomu spać się nie chciało i zabawy było mało. To była naprawdę niesamowita "Noc".