W MAGICZNEJ KRAINIE

Maj to piękny miesiąc także w bibliotece, bo to już tradycja, że zawsze w maju odwiedzają nas wszystkie grupy przedszkolaków. Głównym celem tych wizyt jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych. W trakcie spotkań dzieci dowiadują się jakim miejscem jest biblioteka, do czego służy, jakie panują w niej zasady i czy warto się z nią zaprzyjaźnić. Słuchają opowieści o drodze książki - od pomysłu jej powstania do właściwego miejsca na półce w bibliotece. Zostają poinformowani, co należy zrobić, by stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Przyglądają się jak przebiega proces wypożyczania książek i innych zbiorów bibliotecznych. Z wielkim zainteresowaniem oglądają książki, szukają w nich pieczątek, numeru inwentarzowego i kodu kreskowego. Zawsze wtedy jest wesoło i gwarno. Oczywiście, że te spotkania nie mogą obyć się bez głośnego czytania i rozmowie o swoich ulubionych bajkach.

Na zakończenie wszyscy przedszkolacy zostają częstowani słodyczami i otrzymują zakładkę do książki z godzinami otwarcia biblioteki. Dzieci zawsze żegnają bibliotekę radosne i uśmiechnięte, a panie bibliotekarki są zadowolone, gdyż po każdej takiej wizycie przybywa nam nowych czytelników.