TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY

11 maja 2018 roku odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury otwarcie wystawy pt. "Tajemniczy świat Sumatry" autorstwa Kajetana Gosławskiego i Galiny Krupy. Materiały obejmują wyprawy z lat 2014-2015. Oprócz 51 fotografii, na 4 planszach zostały wystawione materiały informacyjno-edukacyjne z mapą geograficzną  Sumatry. W gablocie zostały wyeksponowane rekwizyty przywiezione z jednej z wysp Sumatry należącej do Indonezji.

W otwarciu wystawy udział wzięli m.in.: Jerzy Kado - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Kinga Buszkiewicz - Przewodnicząca Rady Powiatu Chodzieskiego, Maria Jabłońska - Sołtys wsi Budzyń. Spotkanie odbyło się w ciekawej, tajemniczej atmosferze przy dźwiękach autochtonów i odgłosów lasu oraz unoszącym się zapachu kadzideł. Kajetan Gosławski i Galina Krupa na przemian opowiadali o uroczym świecie Azji Południowo-Wschodniej. Uroczystość umiliły wokalistki ze Studia Piosenki GOK. Po części oficjalnej, przy filiżance  kawy goście mogli porozmawiać z autorami wystawy, która pozostanie w Budzyniu do 13 czerwca.