FERIE ZIMOWE 2018

Gminny Ośrodek Kultury w Budzyniu po raz kolejny podczas ferii zimowych zorganizował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Ferie rozpoczęły się już w sobotę 10 lutego Turniejem Warcabów 64-polowych. Co drugi dzień odbywały się zajęcia plastyczne, podczas których powstały piękne prace przestrzenne : zamki, pingwiny, kolorowe zwierzaki i ramki. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia w glince ceramicznej. Dzieci pod okiem fachowca pana Romana Chrostowskiego lepiły różne cudeńka : od małych miseczek i kubeczków po bardzo duże wazony. W sali kinowej obejrzeć można było filmy : „Ostatni smok świata” i „Rock Dog – pies ma głos” oraz dwa przedstawienia teatralne dla najmłodszych : „Muzykanci z Bremy” i „Czerwony Kapturek”. Dla dzieci starszych i młodzieży dużą atrakcją były samochody wyścigowe na fale radiowe. Udział w zawodach pt. „Wesoła zima z RCligą” dostarczył zawodnikom wiele emocji. Jak się okazało sterowanie takimi pojazdami nie jest proste i wymaga pełnego skupienia oraz precyzji. Powodzenie miały także zajęcia muzyczne pt. ”Śpiewać  każdy może”, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje zdolności wokalne lub pochwalić się swoim talentem. Codziennie odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, które zakończyły się Turniejem w dwóch kategoriach : dziewcząt i chłopców. Przez całe dwa tygodnie można było korzystać z sali komputerowej uczestnicząc w zajęciach tematycznych i grach  Internetowych lub korzystać z portali społecznościowych. Ferie zimowe zakończyły się w sobotę 24 lutego Turniejem Szachowym. Wszyscy zwycięzcy konkursów i rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy. Całe ferie przebiegały w miłej, wesołej i przyjaznej atmosferze.