BALIK KARNAWAŁOWY 2018

Co roku w ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu organizowany jest balik karnawałowy dla dzieci. Dla wielu z nich jest to wyjątkowy, długo wyczekiwany dzień. Dzieci miały okazję  zaprezentować się w wymarzonym stroju ulubionej postaci z bajki lub filmu. Tegoroczny balik prowadził znany nam aktor z Poznania, współpracujący od wielu lat z Biblioteką Publiczną pan Piotr Witoń.

Ponad 100 dzieci świetnie się bawiło uczestnicząc ze swoimi rodzicami oraz dziadkami w pląsach, konkursach i tańcach. Atmosfera od pierwszych taktów muzyki była fantastyczna a wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Rangę balu podniosła obecność przedstawicieli władz Gminy Budzyń : przewodniczącego Rady Gminy pana Zenona Nowickiego, zastępcy wójta pana Piotra Jankowskiego i sekretarza Urzędu Gminy pani Ewy Kasperczak. Na zakończenie główna organizatorka baliku, pani sołtys wsi Budzyń Maria Jabłońska zadbała, by każdy mały uczestnik otrzymał na pamiątkę maskotkę.