W KRÓLESTWIE BAJEK

W środę, 7 lutego naszą bibliotekę odwiedziły "Zajączki" i "Wróbelki" z Przedszkola Samorządowego w Budzyniu. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką, bowiem dla niektórych była to pierwsza wizyta. Dzieci poznały zasady funkcjonowania placówki, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać i jak dbać o książki. W czasie spotkania przedszkolaki wykazały się niezwykłą znajomością bajek i ich bohaterów. Aktywnie uczestniczyły w rozmowie o książkach i rozwiązywaniu zagadek na ich temat. Ze skupieniem wysłuchały dwóch krótkich opowieści o przygodach Misia Uszatka - najpopularniejszego polskiego misia. Na zakończenie każde dziecko samodzielnie wybrało sobie książkę i wypożyczyło do domu, a zakładkę do niej z godzinami otwarcia naszej biblioteki otrzymało w prezencie. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie wręczyły paniom bibliotekarkom piękną laurkę i słodką niespodziankę.