POZNAJEMY BIBLIOTEKĘ

W dniach 17 i 18 maja naszą bibliotekę odwiedziły "Słoneczka", "Pszczółki" i "Żabki" z Przedszkola Samorządowego w Budzyniu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu gdzie "mieszka książka". Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z biblioteką i jej zbiorami. Dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki i poznały zasady wypożyczania książek. Wysłuchały krótkiej opowieści na temat historii książki i jej drogi - od autora do czytelnika. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książeczki dla nich przeznaczone, szukały pieczątek, kodów kreskowych, dzieliły się spostrzeżeniami i same odpowiedziały na pytanie "jak należy szanować książki ?".

Przedszkolacy mieli również okazję poznać gościa naszej biblioteki pana Arkadego Pawła Fiedlera i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z podróżnikiem. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały w prezencie kolorowankę oraz zakładkę do książki z godzinami otwarcia biblioteki. Żegnając się wszystkie obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by się zapisać do biblioteki i wypożyczać książki.