II FORUM BIBLIOTEKARZY GMINY BUDZYŃ

We wtorek, 16 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się II Forum Bibliotekarzy Gminy Budzyń. W spotkaniu z bibliotekarzami  udział wzięli przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz sołtysi.

Odbywające się w ramach Forum spotkania mają na celu podkreślenie roli bibliotek w środowisku oraz prestiżu zawodu bibliotekarza. Wypożyczanie książek i dbanie o rozwój czytelnictwa wśród mieszkańców, znaczenie roli samego czytania jakie odgrywa ono w życiu każdego człowieka - to tylko jedno z ważnych zadań współczesnych bibliotekarzy.

Inspiracją tegorocznego Forum  stał się jeden z priorytetów polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży" - program realizowany w szkołach. Celem Forum była prezentacja bibliotek szkolnych oraz działań popularyzujących czytelnictwo.

Bibliotekarki szkolne : pani Renata Aniołek z Gimnazjum, pani Krystyna Kempka ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu i pani Izabela Turostowska ze Szkoły Podstawowej w Wyszynach zapoznały uczestników spotkania ze swoich bibliotekami. Przedstawiły strukturę zbiorów bibliotecznych, analizę czytelników i wypożyczeń. Opowiedziały o działaniach podejmowanych na rzecz promocji książki oraz prowadzonych formach pracy zachęcających uczniów do czytania książek.

Spotkanie zakończyło się obejrzeniem prezentacji multimedialnej przedstawiającej inicjatywy podejmowane w Szkole Podstawowej w Budzyniu. Było również okazją do wymiany poglądów na temat realizowanych zadań oraz szukania nowych pomysłów i obszarów działalności mających wpływ na zwiększenie zainteresowania książką w szeroko pojętych kręgach społecznych.