SPOTKANIE Z MARCINEM PAŁASZEM

24 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu odbyły się dwa spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem - pisarzem z Wrocławia, autorem ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży oraz licznych słuchowisk radiowych. Do udziału w pierwszym spotkaniu Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów z klas drugich Szkoły Podstawowej. W drugim spotkaniu udział wzięła młodzież gimnazjalna.

Pisarz z uśmiechem na ustach, w dowcipny sposób opowiadał o sobie i o tym, jak zaczęła się jego przygoda z książką. Wprowadził uczestników w tajniki pisania swoich opowieści. Jak sam twierdzi pisze by rozśmieszać czytelników i nieść im radość. Zdradził, że inspiracją dla jego twórczości są często rzeczywiste wydarzenia, a wiele opisanych przez niego przygód wydarzyło się naprawdę. Mówił też o swoich zainteresowaniach, marzeniach i wielkiej miłości do swojego psa Elfa, którego autentyczne przygody opisał w cyklu książek pt. "Elfomania".

Marcin Pałasz za swoją twórczość otrzymał wiele wyróżnień i nagród literackich, wśród nich najważniejszą - statuetkę Koziołka Matołka w ogólnopolskim konkursie na najlepszą powieść roku 2013.

Spotkania przebiegły w wyjątkowo miłej i radosnej atmosferze. Uczestnicy poznali Marcina Pałasza nie tylko jako pisarza, ale także jako człowieka z dużym poczuciem humoru. Jego optymizm, pogoda ducha i energetyczny sposób bycia udzielił się wszystkim.