BALIK KARNAWAŁOWY 2017

Karnawał to okres zimowych balów oraz wspaniałej, radosnej zabawy. To fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W poniedziałek, 6 lutego 2017 r. Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci na zabawę karnawałową do świetlicy wiejskiej w Nowym Brzeźnie oraz do Wiejskiego Domu Kultury w Wyszynach. Przybyłe na balik dzieci przebrane były w różnorodne, kolorowe stroje. Wodzirej - aktor Piotr Witoń zabrał uczestników w podróż pełną zabaw i przygód. Wszyscy z wielką ochotą uczestniczyli we wspólnych zabawach, quizach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca nie tylko najmłodszych, ale również ich opiekunów. Na sali w trakcie wspólnych tańców, pląsów i korowodów było radośnie, wszyscy bawili się wspaniale, a uśmiech nie znikał z twarzy.

Podobny balik odbył się we wtorek, 7 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. Na ten dzień hol - największe pomieszczenie w budynku zmienił się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i serpentynami. Na balik przybyło ponad sto małych pociech przebranych za królewny, wróżki, rycerzy, piratów, motylki, zajączki i inne postacie z bajek. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki wszyscy bawili się doskonale. Prowadzący balik klaun "Kuki" sprawił, że ta karnawałowa zabawa dostarczyła wszystkim wiele emocjonujących przeżyć, śmiechu i radości.