ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

W środę, 30 listopada 2016 roku Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły dzieci z grupy "Kotków" z przedszkola w Dziewokluczu. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz z zasadami wypożyczania książek. Poznały pomieszczenia biblioteczne, godziny otwarcia biblioteki i ważniejsze punkty regulaminu. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zbiorach przeznaczonych dla  najmłodszych czytelników. Podczas pogadanki o bibliotece wykazały się dużą wiedzą na temat poszanowania książek. Oglądając książki dzieliły się różnymi spostrzeżeniami, zadawały ciekawe pytania i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Na zakończenie wysłuchały bajki pt. "Chciwy lis i mała kurka". Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze. Dzieci otrzymały w prezencie malowanki a panie bibliotekarki laurkę w kształcie kotka z życzeniami. Wychodząc mali goście obiecali, że powrócą do biblioteki z rodzicami.