ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka oraz najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej na warsztaty literacko-teatralne. Warsztaty prowadził znany i lubiany aktor Piotr Witoń, który tym razem wcielił się w rolę Misia Paddingtona. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania fragmentu książki Michaela Bonda "Miś zwany Paddingtonem", z której dzieci dowiedziały się w jaki sposób mały niedźwiadek z dalekiego Peru dostał się do Londynu i zamieszkał z państwem Brown. Czytanie fragmentów opowieści o przygodach misia przeplatane było zabawami ruchowymi oraz zadaniami uruchamiającymi wyobraźnię i ćwiczącymi pamięć. Ten przesympatyczny miś w czerwonym kapeluszu i chabrowym płaszczyku zaskarbił sobie wiele serc małych słuchaczy. Na zakończenie spotkania dzieci wraz ze swoimi ukochanymi misiami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Misiem Paddingtonem.