KONCERT MISTRZA FLETNI

W ostatni dzień lata 2016 roku Bibliotekę Publiczną w Budzyniu ponownie odwiedził Oleg Dowgal - ukraiński wirtuoz gry na flecie i skrzypcach, ceniony muzyk i kompozytor. Na co dzień artysta jest etatowym wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie i muzykiem Filharmonii Lwowskiej. W wolnym czasie komponuje muzyką, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu gór Karpat. Na stałe współpracuje z zespołem BREVIS. Dużo koncertuje w swoim kraju i prawie całej Europie. Od kilku lat znany jest również w naszym kraju. Występuje w salach koncertowych, amfiteatrach, ośrodkach kultury, bibliotekach, szkołach i kościołach. Koncertował m.in. ze Stanem Borysem i Stanisławem Sojką.

Tym razem koncert Olega Dowgala odbył się w auli Gimnazjum. Przez prawie godzinę młodzież mogła delektować się dźwiękami fletni Pana - ulubionego instrumentu artysty. Podczas występu wirtuoz zaprezentował słuchaczom utwory muzyki klasycznej, światowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz utwory ludowe. Artyście towarzyszył Roman Pankiewicz - pisarz, podróżnik i menadżer artysty, który w przerwie między utworami opowiedział historię powstania fletni Pana. Koncert Olega Dowgala spotkał się z miłym przyjęciem przez publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła występ muzyka.