Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wizyta przedszkolaków w bibliotece należy do jednych z najprzyjemniejszych spotkań czytelniczych. Co roku maj i czerwiec to miesiące, które szczególnie obfitują w tego typu spotkania.

Ostatnio bibliotekę odwiedziły "Biedronki" z Przedszkola Samorządowego i dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mały Odkrywca". Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w "domu książki". W trakcie spotkania dzieci zostały zapoznane ze zbiorami bibliotecznymi oraz z zasadami wypożyczania książek. Dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i jakich punktów regulaminu należy szczególnie przestrzegać. Obejrzały zbiór książek zwracając uwagę na ich oznakowanie i wygląd oraz wysłuchały wiersza pt. "Skarga książki".

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie malowankę i wizytówkę z godzinami otwarcia biblioteki, by móc do niej powrócić z rodzicami i założyć sobie kartę biblioteczną.