MALUCHEM PRZEZ AFRYKĘ

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej do Budzynia w środę 11 maja 2016 roku zawitał podróżnik Arkady Paweł Fiedler.

Spotkania pod hasłem "Po Drodze Afryka - Polskim Fiatem 126p przez Afrykę" odbyły się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kotarbińskiego i w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich.

Arkady Paweł Fiedler jest wnukiem sławnego pisarza, podróżnika i reportażysty Arkadego Fiedlera, który na swój sposób stał się kontynuatorem drzemiącej w genach pasji odkrywania nieznanych miejsc.

Opowiedział on młodym uczestnikom o trwającej trzy i pół miesiąca podróży "Maluchem" z Egiptu do Przylądka Dobrej Nadziei, podczas której podróżnik i jego samochód pokonali 16200 km i odwiedzili 11 krajów. Wyświetlił mnóstwo zdjęć i fragmentów filmu z tej  niesamowitej, często niebezpiecznej przygody i  ze spotkań, w trakcie których jego "Maluch" budził sensację i wielkie zainteresowanie. Opowiedział o tym, jak walczyli między innymi z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską "tarką" w Tanzanii, o spotkaniu z groźnymi hipopotamami i dużym lwem,  ale ponad wszystko po drodze poznali fascynującą przyrodę i niezwykłych ludzi, życzliwych, chętnie niosących pomoc w trudnych sytuacjach.

Już 4 czerwca Arkady Paweł Fiedler wyrusza spod Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie w kolejną podróż, tym razem pod hasłem "Po Drodze Azja". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku podróżnik ponownie nas odwiedzi i podzieli się wrażeniami z nowej przygody.