ŻÓŁW FRANKLIN

9 maja Biblioteka Publiczna w ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" zaprosiła uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Budzyniu na wyjątkowe zajęcia literacko-edukacyjne. Gościem specjalnym, który na spotkanie dotarł żółwim tempem był sam żółw Franklin, znany dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia opowiadająca o niezwykle ważnych sprawach z życia kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorkę są wzorcem dla dzieci, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

Postać zielonego żółwika w wesoły i edukacyjny sposób przybliżył uczniom Piotr Witoń, aktor poznańskiego teatru mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. W swoim programie artystycznym czytał fragmenty przygód Franklina, zadawał pytania, uczył zasad dobrego wychowania i przeprowadzał błyskawiczne konkursy oraz wręczał drobne nagrody. Zachęcał do korzystania z biblioteki i czytania książek.

Zabawa była wyśmienita. Nie było czasu na odpoczynek, ponieważ zadania uruchamiające pamięć i wyobraźnię oraz zadania ruchowe angażowały w pełni wszystkich uczestników. Każde dziecko bawiło się znakomicie. Na zakończenie dzieci podziękowały Franklinowi za wspaniałą zabawę i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.