SPOTKANIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

W czwartek, 28 kwietnia 2016 roku  gościem Biblioteki Publicznej był znany i lubiany pisarz Paweł Beręsewicz. Jest on autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci i młodzieży oraz laureatem wielu nagród literackich.

Pisarz przeprowadził dwa spotkania autorskie, w których uczestniczyli uczniowie z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu i w Wyszynach. Na początku autor opowiedział o swojej pierwszej pracy w roli nauczyciela języka angielskiego w warszawskim liceum. Następnie o pracy tłumacza literatury anglojęzycznej i współautora wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich.

Swoją przygodę z pisarstwem dla dzieci i młodzieży Paweł Beręsewicz rozpoczął 12 lat temu. Ten rozdział swojego życia pisarz przedstawił inscenizując "Spotkanie przy herbatce" i zaprosił uczniów do rozmowy o swojej twórczości. W trakcie spotkania autor przeczytał kilka fragmentów książek, opowiadał o bohaterach w nich występujących, nie zdradzając przy tym zakończenia opowiadanych przygód.

Na koniec spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania uczestników. Przed pożegnaniem każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Spotkanie było bardzo ciekawe, dynamiczne i pełne wrażeń. Paweł Beręsewicz swoimi opowieściami tak rozbudził ciekawość uczestników, że już chwilę po spotkaniu z biblioteki zostały wypożyczone wszystkie jego książki.